Jdi na obsah Jdi na menu

MEZUNÁRODNÍ VELKÁ CENA NOVÝ BYDŽOV

MEZINÁRODNÍ VELKÁ CENA        NOVÝ BYDŽOV

Dne 11.6 jsme vyrazili vlakovým spojem na náš poslední turnaj v letošním školním roce, který se konal v Novém Bydžově. Turnaje se zúčastnilo na 400 závodníků ze 6 ti. zemí. Mimo našich českých zástupců juda, startovali na turnaji výpravy z Polska, Rakouska, Chrvatska, Slovenska a Rumunska. Tento obří turnaj je vždy velmi kvalitně obsazený se spoustou vynikajících závodníků. I jeho organizace byla na velmi dobré úrovni, což je jeho devízou a rádi tam vyrážíme s našimi borci.

Z českolipského oddílu Tj loko judo bylo nominováno 13. závodníků, kteří si vedli velmi dobře a díky nasazení na tatami bylo přivezeno celkem 7. cenných kovů.

Hodnocení jednotlivců :

Veronika Vydrová   ( st. žákyně 48 kg )  : 1. MÍSTO   !!!

Verča měla za hlavní úkol se nezranit, protože za týden jí čeká olympiáda mládeže v Olomouci, takže se jela de-fakto jen rozeprat. Svoji úlohu zvládla na výbornou, nezranila se, pěkně se poprala a vyhrála ! Pěkný výkon, podpořený výbornou technikou.

Pavel Plíhal  ( ml. žák 55 kg )                    : 1. MÍSTO   !!!

Rychlost, síla a konečně bojovnost vyhoupla Pavla na nejvyžší příčku. První místo si 100% zasloužil! Jeho výkony jdou stále nahoru, což mi dělá velkou radost. Z průměrného závodníka se pomalinku stává velmi kvalitní a tvrdý borec! Jen tak dál!!

Adéla Chválová  ( mládě 40 kg )              : 2. MÍSTO   !!!

Moc pěkně se rvala o medaile, ale na zlato to nestačilo. Její levé O-GOSHI nemá mezi soupeřkam konkurenci. Vždy si natáhne sokyni na bok a tvrdě trestá hodem většinou na ippon. Ve finále měla smůlu, že její soupeřka byla vyšší a zkušenější.

Petr Pirunčík      ( mládě 50 kg )               : 2. MÍSTO   !!!

Petr je válečník, Nebojí se přitvrdit, je dostatečně pohybový a tím vyhrává zápasy. Ve finále však nestačil na reprezentanta z Rumunska. Ten mu nadělil ippon za necelých 10 vteřin. Byl opravdu výborný.

Verča Hospodková (ml. žákyně 48 kg) : 2. MÍSTO   !!!

Vždy po ní chci tvrdou práci na žíněnce, ale to co Verča předvedla, to bylo až příliš. 3 x byla důrazně napomenutá rozhodčím ve finálovém zápase a tím si prohrála zlato. Její soupeřka jen jednou. Chvílemi jejich finálový boj vypadal jako nějaký boxérský duel. Jinak výborná stabilita a vždy lepší kumikata ( boj o úchop ) nežli měli její soupeřky.

Kamil Novák   ( ml.žák do 38 kg )                   : 3. MÍSTO !!!

Ve své váze měl 13 závodníků, vyhrál první duel, který byl moc důležitý! Ve druhém si svůj zápas prohrál sám a v opravách už exceloval a dotáhl to na bednu. Kamil je dostatečně rychlí a bojovnost má v sobě, ale zbrklost mu bere lepší umístění. Trocha klidu a rozvahy v jednotlivých duelech by neškodily.

Michal Baláž ( ml. žák do 34 kg )                     : 3. MÍSTO  !!!

Míša se po zranění začíná dostávat konečně do kondice a vrací se mu i technika. Na tréninkách dře jako kůň a vyplácí se to. Na závodech předvedl moc hezké a kvalitní boje, které zakončil většinou ipponem.  Velmi dobrý výkon!!

Maty Němeček ( ml. žák do 46 kg )                 : 3. MÍSTO   !!!

Začal moc pěkně, hned na úvod vyhrál nad těžkým soupeřem za co byl pochválen. Poté dostal jěště těžšího soka ze Slovenska ( ten svoji kategorii vyhrál ), který neměl ve své váze konkurenci a Matyho převálcoval. Ale v opravách už exceloval zase Matyáš a dotáhl to na třetí místo.

Jan Koubek ( st. žák 66 kg ) Zdeněk Minčev ( st. žák 60 kg )  :   4. MÍSTO

Oba dva měli světlé, ale i černé chvilky. Jeden zápas se jim povedl a v tom druhém udělali mega hrubky jak v taktice, tak i v pohybu na tatami. Nasazení jim nechybí, ale musí dělat to co se od nich vyžaduje.  Nejde si dělat co zrovna chtějí, musí dělat to co chce po nich trenér.

Láďa Baláž ( ml. žák 46 kg )   Niky Pokorný   ( dorost 73 kg)  :  5. MÍSTO

Ani jednomu turnaj nesedl a nevyšel. Od obou se čekala medaile, protože jejich los byl v celku příznivě rozdělen. Láďa si poradil jen se soupeřem z Polska a Niky svého kolegu napodobil.

Karolína Pirunčíková ( st. ž. 63 kg ) Martin Posselt ( ml. žák 55 kg )         BEZ UMÍSTĚNÍ

Tak tady u těch dvou byl zase los nepříznivý. Velmi kvalitní soupeři jim nedovolily postoupit do dalších bojů o medaile. Technicky a ani silově na své protivníky neměli.